Connect with us

Hi, what are you looking for?

NEWS

German Open Junior Championship 2017 – RESULTS

German Open Junior Championship 2017

B1-20

1. 76 Liwschitz Dennis Dojo Wedel D
2. 154 Heizenreder Niclas Kigai Berlin D
3. 161 Herzog Artjom Kigai Berlin D
3. 152 Chestneyshiy Nikita Kigai Berlin D

B1-25

1. 155 Kähm Daniel Kigai Berlin D
2. 153 Heizenreder Arthur Kigai Berlin D
3. 194 Kirsch Philipp Mikoyan Berlin D
3. 33 Schulz Alex Ronin Berlin D

B1-30

1. 18 Schmidt Dominik Videnin Dojo D
2. 187 Fischer Denis Kyokushin-kan Fulda D
3. 16 Collier Keenan Videnin Dojo D
3. 77 Hinz Vladi Dojo Wedel D

B2-25

1. 35 Brodskij Sawwa Ronin Berlin D
2. 92 Micklitza Max Marvin AktivSport SAXONIA D
3. 49 Blunk Joshua Senshu Berlin D
3. 32 Schmidt Daniel Videnin Dojo D

B2-30

1. 14 Kögler Yannick AktivSport SAXONIA D
2. 78 Hinz Vadim Dojo Wedel D
3. 195 Goslan Michel Mikoyan Berlin D
3. 196 Kroll Sergey Dankezu Berlin D

B2-35

1. 156 Kibler Arthur Kigai Berlin D
2. 5 Morenz Lennox AktivSport SAXONIA D
3. 63 Mongambo Phileas Dojo Münster D
3. 167 Schwarz Krystof Samurai fight Club Chodov CZ

B2-40

1. 136 Abdulatipov Muhammed Ali Dankezu Berlin D
2. 79 Liwschitz Alex Dojo Wedel D
3. 105 Scheck Ilja Makkabi Bonn D
3. 48 Richmann Morten Senshu Berlin D

B2+40

1. 137 Shorin Kevin Dankezu Berlin D
2. 111 Voelz Leon Atrium Sports Hamburg D

B3-35

1. 138 Zavorin Roman Dankezu Berlin D
2. 6 Krohne Benjamin AktivSport SAXONIA D
3. 43 Striggow Max Marvin Dojo Rostock D
3. 81 Barsegian Albert Dojo Wedel D

B3-40

1. 144 Belz Maxim Dankezu Berlin D
2. 82 Miller Elias Dojo Wedel D
3. 164 Reinhardt Raphael Kigai Berlin D
3. 125 Karst Ali Brauns Gym Fulda D

B3-45

1. 139 Plat Nikita Dankezu Berlin D
2. 181 Brussé Stijn Sportsclub Sushiho NL
3. 68 Brandt Malthe Kyokushinkai Copenhagen DK
3. 145 Ladyshenskij Lior Dankezu Berlin D

B3-50

1. 80 Gutow Daniel Dojo Wedel D
2. 37 Kotielewskij Lukas Ronin Berlin D
3. 126 Rotschkow Maxim Brauns Gym Fulda D
3. 127 Eckhart Alex Brauns Gym Fulda D

B3+50

1. 172 Miller Albert Dankezu Berlin D
2. 22 Klein Richard Videnin Dojo D

B4-40

1. 85 Hinz Maxim Dojo Wedel D
2. 178 ter Braak Kenley Sportclub Sushiho NL
3. 107 Zielke Thomas Makkabi Bonn D
3. 4 Reuter Johannes AktivSport SAXONIA D

B4-45

1. 25 Kisner Frederik Videnin Dojo D
2. 106 Wagner Edwin Makkabi Bonn D
3. 36 Shtelmukov Nikita Ronin Berlin D
3. 183 van de Voort Djayman Sportclub Sushiho NL

B4-50

1. 24 Anisimov Arthur Videnin Dojo D
2. 73 Feix Erik Czech ShiDo Team CZ
3. 15 Kögler Niklas AktivSport SAXONIA D
3. 23 Sauter Ewald Videnin Dojo D

B4-55

1. 165 Kolár Jan Samurai fight Club Chodov CZ
2. 3 Mortan Niklas AktivSport SAXONIA D
3. 119 Miller Daniel Brauns Gym Fulda D
3. 40 Frolov Jakob Ronin Berlin D

B4-60

1. 120 Ternovik Tim Brauns Gym Fulda D
2. 190 Slabowski Louis Kyokushin-kan Fulda D
3. 124 Kreuzer Kelvin Brauns Gym Fulda D
3. 26 Deifel Lukas Videnin Dojo D

B4+60

1. 163 Reinhardt Pierre Kigai Berlin D
2. 122 Ballan Elias-Gabriel Brauns Gym Fulda D
3. 10 Nebel Ron AktivSport SAXONIA D
3. 143 Kroll Ivan Dankezu Berlin D

B5-55 1. 108 Grün Philipp Makkabi Bonn D
2. 69 Kristensen Kevin Stora Höga Karate SWE
3. 166 Jeninek Pavel Samurai fight Club Chodov CZ
3. 168 Kovárik Jan Samurai fight Club Chodov CZ

B5-65

1. 149 Müller Eric Sicuro Dojo D
2. 88 Speicher Leonard Dojo Wedel D
3. 147 Antonov Pavel Dankezu Berlin D

B5+70

1. 148 Perminov Semen Dankezu Berlin D
2. 54 Lodin Lipo Gefle Kyokushin SWE
3. 116 Fakoori Yoones Atrium Sports Hamburg D
3. 117 Frank Daniel Atrium Sports Hamburg D

B6-65

1. 128 Sperling Lukas Brauns Gym Fulda D

B6-70

1. 29 Razawi Seyed Mohammad Dojo Wedel D
2. 89 Pohl Alex Dojo Wedel D
3. 199 Sabanuc Emir Makkabi Bonn D
3. 9 Nebel Nico AktivSport SAXONIA D

B6+70

1. 174 Pronk Damian Sportclub Sushiho NL
2. 110 Ritter Thomas Makkabi Bonn D
3. 12 Drechsler Hannes AktivSport SAXONIA D

G2-30

1. 46 Thumm Finja Senshu Berlin D
2. 11 Hofmann Marla AktivSport SAXONIA D
3. 59 Schmidt Fiona Dojo Münster D

G2-35

1. 60 Cherepashkin Jana Dojo Münster D
2. 50 Windwehr Fiona Senshu Berlin D

G3-35

1. 180 Tiel Maureen Sportsclub Sushiho NL
2. 179 Tiel Cathelijne Sportsclub Sushiho NL
3. 2 Streller Neele AktivSport SAXONIA D
3. 158 Nani Sabrina Kigai Berlin D

G3-40

1. 151 Bolgert Chantal Kigai Berlin D
2. 104 Belimov Diana Makkabi Bonn D
3. 45 Etzkorn Kim-Julie Senshu Berlin D
3. 114 Hasselwander Lilja Atrium Sports Hamburg D

G3+40

1. 83 Wrage Celine Dojo Wedel D
2. 193 Krejci Vera Czech ShiDo Team CZ
3. 65 Cherepashkin Sofia Dojo Münster D

G4-45 1. 184 Smits Megan Sportsclub Sushiho NL
2. 175 Huisman Lyane Sportsclub Sushiho NL
3. 182 Brusse Merel Sportsclub Sushiho NL
3. 142 Antonova Anna Dankezu Berlin D

G4-50

1. 84 Yanagi Eika Dojo Wedel D
2. 101 Zimmerling Julika Makkabi Bonn D
3. 74 Petrikowa Jana ShiDo Team Prag CZ
3. 113 Hasselwander Lea Atrium Sports Hamburg D

G4+50

1. 1 Krause Jessica AktivSport SAXONIA D
2. 121 Miller Maria Brauns Gym Fulda D

G5-60

1. 57 Lindblom Amber Gefle Kyokushin SEW
2. 176 Kruze Mischa Sportsclub Sushiho NL
3. 42 Reier Diana Ronin Berlin D
3. 7 Hahn Danielle AktivSport SAXONIA D

G5+60

1. 71 Ballay Elvira Stora Höga Karate SEW
2. 72 Carlssen Julia Stora Höga Karate SEW
3. 70 Svensson Sofia Stora Höga Karate SEW
3. 169 Grandi Cosima Sportfreunde Affaltrach D

G6-60

1. 55 Westrin Agnes Gefle Kyokushin SEW
2. 56 Karim Hamoudi Samantha Gefle Kyokushin SEW
3. 97 Schönenberger Fabia IFK-Schweiz CH
3. 96 Nutli Fabienne IFK-Schweiz CH

G6+65

1. 90 Heuer Inken Cara Dojo Wedel D
2. 95 Etter Allegra IFK-Schweiz CH
3. 93 Hartmann Jasmin IFK-Schweiz CH

Download: Ergebnis-GOJC-2017_KWU

You May Also Like

kwuCAMP

On July 5th, in the framework of the 17th KWU International Summer Camp, the KWU World Cup for men and women in the open...

NEWS

Hiroyuki Sanada is a highly skilled Japanese actor and martial artist, known for his impressive performances in both film and television. He first began...

NEWS

The XI Spanish Wintercamp, held in the picturesque setting of Villanua, Huesca-Spain from March 1st to 3rd, 2024, was an exhilarating martial arts experience....

NEWS

Kyokushin enthusiasts from across Switzerland gathered on April 13th, 2024, for the 21st Budo Training Day, meticulously organized by Shihan Eddy Gabathuler, 8th DAN....