Connect with us

Hi, what are you looking for?

NEWS

Festival of the Russian Kyokushin Federation – Results

Kata

GIRLS 10-11 YEARS OLD
1st place – Maria Kokovkina
2nd place – Anna Andryushina
3rd place – Irina Lapkina

GIRLS 12-13 YEARS OLD
1st place – Alina Sokira
2nd place – Kira Chirikova

GIRLS 14-15 YEARS OLD
1st place – Taisiya Podolyan
2nd place – Daria Korotaeva

GIRLS 16-17 YEARS OLD
1st place – Christina Arkhipova
2nd place – Anastasia Bogacheva

BOYS 8-9 YEARS OLD
1st place – Roman Cherechukin
2nd place – Kirill Botsman
3rd place – Gusev Semyon

BOYS 10-11 YEARS OLD
1st place – Levan Kochoyan
2nd place – Arseny Smirnov
3rd place – Georgy Soloviev

BOYS 12-13 YEARS OLD
1st place – Nikolay Kokovkin
2nd place – Egor Yurin
3rd place – Vladislav Zaitsev

KUMITE

GIRLS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 35 kg
1st place – Eva Krepkova
2nd place – Irina Lapkina
3rd place – Maria Tsareva

GIRLS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 45 kg
1st place – Elvira Tavakalova
2nd place – Daria Syromolova
3rd place – Alexandra Ivashkina

GIRLS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 45+ kg
1st place – Maria Kokovkina
2nd place – Kira Medvedeva

BOYS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 30 kg
1st place – Roman Sadovnikov
2nd place – Nikita Chirikov
3rd place – Ilya Pimenov

BOYS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 32.5 kg
1st place – Gulmagomed Agaev
2nd place – Timofey Fedorov

BOYS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 35 kg
1st place – Andrey Mosin
2nd place – Pavel Belov
3rd place – Viktor Ivanov

BOYS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 40 kg
1st place – Daniel Klebansky
2nd place – Kirill Gornov
3rd place – Daniel Terekhov

BOYS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 45 kg
1st place – Alexander Olisov
2nd place – Ivan Vasiliev
3rd place – Georgy Soloviev

BOYS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 50 kg
1st place – Gadzhimurat Agaev
2nd place – Ivan Velminsky
3rd place – Andrey Pominov

BOYS 10-11 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 50+ kg
1st place – Arseny Smirnov
2nd place – Egor Vasiliev
3rd place – Yaroslav Rudenko

GIRLS 12-13 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 55+ kg
1st place – Tatiana Korpusova
2nd place – Kira Chirikova
3rd place – Maria Gorshunova

BOYS 12-13 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 40 kg
1st place – Leonid Osipov
2nd place – Stepan Karasev
3rd place – Egor Kokurin

BOYS 12-13 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 45 kg
1st place – Renat Bozhanov
2nd place – Matvey Sukhanov
3rd place – Dmitry Kolbasnikov

BOYS 12-13 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 55 kg
1st place – Savely Tokmakov
2nd place – Denis Kozikhin
3rd place – Vladimir Drozhzhin

BOYS 12-13 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 37.5 kg
1st place – Suren Gyadukyan
2nd place – Roman Sautin
3rd place – Ivan Roshchin

BOYS 12-13 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 42.5 kg
1st place – Ildar Zaripov
2nd place – Kirill Kukharkov
3rd place – Vladislav Zaitsev

BOYS 12-13 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 50 kg
1st place – Matvey Stepukov
2nd place – Vladislav Erofeev
3rd place – Artem Seltsov

BOYS 12-13 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 65 kg
1st place – Kirill Trubin
2nd place – Farzod Shavkatov
3rd place – Roman Maximov

BOYS 12-13 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 70 Kg
1st place – Kirill Gerasimenko
2nd place – Daniel Soshnikov
3rd place – Stepan Gusakov

GIRLS 14-15 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 45 kg
1st place – Daria Korotaeva
2nd place – Milena Chentsova
3rd place – Ekaterina Lishavskaya

GIRLS 14-15 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 60 kg
1st place – Ekaterina Pankratova
2nd place – Taisiya Podolyan
3rd place – Ulyana Karpukhina

GIRLS 14-15 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 60+ kg
1st place – Anna Tsykova
2nd place – Veronika Nazintseva
3rd place – Varvara Kruchinina

BOYS 14-15 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 45 kg
1st place – Denis Kovalchuk
2nd place – Artem Gorn
3rd place – Egor Baryshnikov

BOYS 14-15 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 50 kg
1st place – Alexander Naftalimov
2nd place – Egor Konovalov
3rd place – Artem Zalesov

BOYS 14-15 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 55 kg
1st place – Artem Pimenov
2nd place – Dmitry Urazaev
3rd place – Denis Alferov

BOYS 14-15 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 65 kg
1st place – Makar Popov
2nd place – Vladislav Efimenko

BOYS 14-15 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 75+kg
1st place – Nikita Haykhin
2nd place – Roman Rezgo
3rd place – Andrey Soshnikov

GIRLS 16-17 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 60 kg
1st place – Christina Arkhipova
2nd place – Olga Kalinichenko

GIRLS 16-17 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 65+ kg
1st place – Ekaterina Strueva
2nd place – Tatiana Averina
3rd place – Sofya Sharaya

BOYS 16-17 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 55 kg
1st place – Amir Zaripov
2nd place – Fedor Afishin

BOYS 16-17 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 60 kg
1st place – Gleb Vadelov
2nd place – Arthur Aksenov

BOYS 16-17 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 65 kg
1st place – Sergey Ayrapetyan
2nd place – Artemy Mankov

BOYS 16-17 YEARS OLD, WEIGHT CATEGORY 70 kg
1st place – Vladislav Manushev
2nd place – Artem Voronkov

BOYS 16-17 YEARS OLD WEIGHT CATEGORY 80 kg
1st place – Vadim Yakushin
2nd place – Daniel Filipishin

You May Also Like

SENSHI

Fight #1: Cat. 70 kg, ruleset: KWU SENSHI: João Pedro Silva (Portugal) vs. Petar Stoykov (Bulgaria) Fight #2: Cat. 70 kg, ruleset: KWU Full...

Sticky Post

The 3rd KWU European championship among men and women will be held on December 5th, 2021 in Varna, Bulgaria.  Here is the DRAW

kwuEURO

The 3rd KWU European championship among men and women will be held on December 2th-5th, 2021 in Varna, Bulgaria.  Here is the Schedule of the...

kwuEURO

The 3rd KWU European championship among men and women will be held on December 2th-5th, 2021 in Varna, Bulgaria.  Here is the Program of...